II Ogólnopolski Konkurs Fryzjerstwa „Plecionki”

MENU

Zamknij
II Ogólnopolski Konkurs Fryzjerstwa „Plecionki”
II Ogólnopolski Konkurs Fryzjerstwa „Plecionki” za nami. W zawodach wzięło udział  uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer w szkołach branżowych i technikach. Gospodarzem konkursy był ZST-Z w Piekarach Śląskich a głównym organizatorem Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu z Cechmistrzem Cechu panem Antonim Wojciechowskim i panią dyrektor Agnieszką Morys na czele oraz Pan Maciej Wójciak.
 Uczestnicy, którzy dotarli do nas z całej Polski, stanęli przed zadaniem konkursowym polegającym na ciekawym i oryginalnym, a przy tym artystycznym stworzeniu plecionki. Konkurs wymagał szybkiego tempa pracy, ale przede wszystkim wyobraźni i ogromnego talentu.  Poziom był bardzo wyrównany i wysoki, a jury wyłoniło zwycięzców:
🥉3 miejsce zdobyła Maja Wilk z ZST-Z w Piekarach Śląskich
🥈2 miejsce zdobyła Martyna Górna z ZSBD w Żywcu
🥇1 miejsce zdobyła Daria Wiczok z ZST-Z z Piekar Śląskich
Wielkie gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników Jest nam niezmiernie miło i pękamy z dumy, że aż dwa miejsca na podium zdobyły uczennice Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych z Piekar Śląskich.
Dziękujemy uczestnikom i kibicom za udział w imprezie. Ponadto podziękowania składamy panu wiceprezydentowi Piekar Śląskich Pawłowi Słocie, pani Annie Szulc- dyrektorowi ZEFO w Piekarach Śląskich, panu prezesowi Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu Antoniemu Wojciechowskiemu oraz pani kierownik Cechu w Piekarach Śląskich Annie Malok, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.
 Konkursy takie jak ten umożliwiają młodzieży sprawdzenie swoich umiejętności, motywują do dalszej pracy, ale przede wszystkim udowadniają, że szkolnictwo branżowe uczy konkretnych umiejętności które pozostaną na całe życie.
Back Top
Skip to content