GDY GAŚNIE PAMIĘC LUDZKA, DALEJ MÓWĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!

MENU

Zamknij

Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych przystąpił do projektu GDY GAŚNIE PAMIĘC LUDZKA, DALEJ MÓWĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 –  PAMIĘTAMY!

Projekt skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego. Jego głównym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Nasi nauczyciele historii przygotowali dla Was szereg ciekawych wydarzeń i lekcji o czym wkrótce się przekonacie.

 

Społeczność Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych bierze czynny udział w projekcie Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 Grudnia 1981 – Pamiętamy!. Musimy pamiętać o wydarzeniach, które zmieniły nasz kraj. W szkole powstaje kącik historyczny poświęcony tamtym wydarzeniom. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły o przyniesienie pamiątek związanych ze strajkami grudniowymi. Może posiadacie ulotki, gazety lub inne wydawnictwa z tego okresu, zdjęcia itp. Razem zbudujmy i zaprezentujmy nasz mały pomnik dla bohaterów tamtych lat.

Społeczność Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych bierze czynny udział w projekcie Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 Grudnia 1981 – Pamiętamy!.  W miesiącu październiku odbyły się lekcje prowadzone przez nauczycieli historii dotyczące okoliczności wprowadzenia stanu wojennego oraz projekcja filmu Nie zabierajcie mamy. Powoli zbliżamy się do 13 grudnia i z tej okazji przygotowujemy dla Was szereg ciekawych spotkań ze świadkami wydarzeń sprzed 40 lat.

W Piątek gościliśmy niesamowitego człowieka – Pana Jana Misiaka, uczestnika grudniowych strajków na Kopalni Julian w Piekarach Śląskich oraz działacza podziemia solidarnościowego. Nasza młodzież przygotowała i przeprowadziła z Panem Janem ciekawy wywiad o czym będziecie mogli przekonacie się już wkrótce.
Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za podzielenie się z nami wiedzą, doświadczeniem oraz niezwykłymi wspomnieniami z tamtego, jakże trudnego czasu. To była dla nas prawdziwa lekcja pokory, patriotyzmu i ogromnej odwagi. ZST-Z szanuje i pamięta.

 

Back Top
Skip to content